Wielkanoc

Wielkanoc

Strona główna » Oferta » Wielkanoc

  Wielkanoc no najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie, które upamiętnia misterium paschalne Jezusa: jego mękę, śmierć i zmartwychwstanie. W dzisiejszych czasach Wielkanoc przybrała formę trzydniowego obchodu zwanego Triduum Paschalne, które poprzedzone jest czterdziestodniowym okresem zwanym wielkim postem. Po Niedzieli Wielkanocnej rozpoczyna się pięćdziesięciodniowy okres Wielkanocy, który kończy się w święto Zesłania Ducha Świętego. 
  Wielkanoc to święto ruchome. Jego data przypada w pierwszą niedzielę po pierwszej wiosennej pełni Księżyca. Zgodnie z tą zasadą termin Wielkanocy przypada pomiędzy 22 marca a 25 kwietnia. 
  Jedną z tradycji wielkanocnych, uwielbianą przez najmłodszych, jest malowanie pisanek. Następnie w Wielką Sobotę udajemy się do kościoła z koszyczkami wypełnionymi pisankami oraz innymi pokarmami. Poświęcone pokarmy spożywamy podczas śniadania wielkanocnego w Niedzielę Wielkanocną. 

  W naszej ofercie mamy liczne ozdoby wielkanocne, które mogą być wykorzystane jako gotowy produkt lub stanowić bazę do dalszego zdobienia np. metodami decoupage lub malowania. 
  Drewniane ozdoby dedykujemy miłośnikom własnoręcznie zdobionych świątecznych dekoracji.
  Drewniane baranki, króliczki, koguciki oraz jajeczka do decoupage to wielkanocne ozdoby do postawienia, jak i powieszenia. Wykonane z drewna hdf stanowią trwały produkt, który posłuży w czasie niejednych Świąt Wielkanocnych. Dzięki laserowemu cięciu ozdoby posiadają gładkie powierzchnie i precyzyjne kształty. Malując je i ozdabiając, powstają prawdziwe dzieła sztuki. 

  Wielkanocne dekoracje do decoupage są również wyjątkową propozycją drobnych upominków, którymi lubimy obdarowywać się w czasie świąt. Zwłaszcza dziecięce wykonanie uszczęśliwi każdego rodzica, babcię czy dziadka.
  Zachęcamy do obejrzenia wszystkich wzorów.

  Mapa
  Siedziba firmy

  plexi24.pl
  ul. Oświatowa 58
  42-400 Zawiercie
  Infolinia czynna:
  Poniedziałek - Piątek
  10:00 - 16:00
  Pomoc i zamówienia:
  +48 507 03 63 63
  Kontakt mailowy:
  kontakt@plexi24.pl
  Zdjęcia i zamieszczone treści są własnością serwisu i nie mogą być wykorzystywane bez pisemnej zgody plexi24.pl
  Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu